KF Liria

This slideshow requires JavaScript.

Skuadra jone pasi qe kishte bere nje ndeshje mjaft te bukur javen e kaluar ne shtepi kunder skuadres se Mlladostit kesaj jave peson nje humbje te thell prej 4-1 kunder kampionit aktual Novacit, goli i vetem per skuadren tone u shenua nga Veton Arifi.

Dy ndeshjet e ardhshme skuadra jone do ti zhvilloj ne terenin vendas kunder skuadres se Prespes respektivisht Kravarit dhe shpresojm nga keto perballje skuadra jone te nxjerr plot 6 pike.

 

Pas dy ndeshjeve te para zhgënyese KF Liria më në fund ka arrit të vij tek fitorja edhe ate kundër skuadrës së Mlladostit në terenin vendas me rezultat të përgjithshëm 3-0

Në këtën ndeshje u aktivizuan:

Besfort Asani

Mirson Ismaili

Meriton Memeti

Valdrin Ymeri

—————-

Vezir Shaqiri

Fitim Asani (Egzon Asani)

Artan Shaqiri

Valon Ismaili

Besart Dauti (Osman Osmani)  dhe

Veton Arifi (Veton Lumani)

Ndeshja filloj me nje kontroll të plot nga skuadra jonë por edhe për kundër kësaj përsëri nuk mundëm ta gjejmë rrugën e rrjetës, pjesa e parë u mbyll pa u prekur rrjetat dhe duke lënë gjurmët e shum rasteve të humbura nga skuadra jonë.

Pjesa e dytë përsëri flet për në por ndryshe nga pjesa e parë tash arritëm që të shënojmë dhe goli mban firën e Valon Ismail-it, mbas shënimit të golit skuadra jonë u çlirua dhe kjo solli dhe dyfishimin e rezultatit por kësaj ere me një tjetër autor Artan Shaqiri. Ishte pikërisht ky i fundit që pati rastin të shënohet për er te dytë por kësaj here më i suksesshëm doli portieri kundërshtar.

Për ta vulos fatin e këtij takimi u kujdes në minutën e fundit Valon Ismaili ici pasi u gjend i vetëm para portjerit nuk e pati aspak të vështir për të shënuar.

Mbas kësaj fitore KF Liria më në fund ka arrit të vij deri tek pikët e para që shpresoj të shumohen akoma dhe më shum në javët në vazhdim.

Për kët ndeshje i kemi marr momentet më të mira të cilat do ti publikojmë më von. Ju faleminderit.

 

Pas asaj humbje në shtëpi në javën e parë nga skuadra e T.P.Petroll, KF Liria zhgënjen përsëri tash ne udhëtim për në Resnjë ku mundet nga skuadra vendase e Pomdoçanit, me rezultatin e përgjithshëm 2-0.

 

KF Liria është mundur ne terenin vendas nga skuadra e TP Petrollit me rezultatin 2-3.

Edhe per kunder lojes shume te mire nga lojtaret tane, skuadra jone perseri nuk ka arritur qe te nxjerr as edhe nje pik nga kjo perballje.

Te paret qe kaluan ne avantazh ishin mysafiret te cilet shenuar pas nje gabimi te portierit tane Besart Dauti. Pjesa e pare u mbyll me kete rezultat.

Duke filluar pjesa e dyte u desh nje shperthim i lojtarit tane me te mir Artan Shaqirit icili goditi nga jasht zones se rrezikshme dhe parazoj rezultatin, pas ketij goli skuadra jone e administroj krejtesish lojen por nuk arriti ti shfytezoj rastet e dhena dhe me pas erdhi ne shprehje teori “Kur nuk shenon peson” dhe u ndeshkuam perseri dhe perseri nga nje gabim i portjerit. per 2-2 u kujder Veton Lumani nga fundi i ndeshjesh dhe u duk se cdo gje mbaroj me rezultat te barabart por nuk mendonin keshtu mysafiret te cilet ne minutat e fundit shenuan per rezultat te pergjithshem 2-3.

Ne ket loj u aktivizuan: Besart Dauti, Valdrin Ymeri, Veton Limani, Ariz Zyberi (Meriton Memeti), Etem Etemi(Osman Osmani), Egzon Asani, Fitim Asani, Vezir Shaqiri, Artan Shaqiri dhe Besi(Zafo).

Ne ndeshjet e tjera jan arrit keta rezultate:

Младост (ЦД)Младост (ЦД)ПреспаПреспа3 – 3  ;Новаци 2005ПодмочаниПодмочани3 – 0  Лирија (З)Лирија (З)Таленти Пуцко ПТаленти Пуцко П2 – 3  КравариКравариПоешевоПоешево3 – 0  РаботникРаботникДобрушевоДобрушево3 – 0 МазатарМазатарКараорманКараорман0 – 1  Могила Би МилкМогила Би МилкВелештаВелешта4 – 0  Питу ГулиПиту ГулиВлaзними (С)Влaзними (С)2 – 2  ЛешаниЛешаниВардиноВардино5 – 3

KF Liria Zagraçan në datën 7 Gusht do ta zhvilloj ndeshjen e parë në historin e saj në Ligën e tretë të Maqedonisë, loja do të luhet në terenin tonë dhe për këtë gjë po ju bëjmë një thirrje pulibke për ta përkrah skuadrën tonë për të shkuar sa më lart që ëshë e mundur. Ju të nderuar vizitorë të faqes tonë do të jeni të informuar për çdo gjë, Ju faleminderit

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s