KF Liria mposht KF Vllaznimin


Sot KF Liria ka zhvilluar nje ndeshje kontrolluese para fillimit te kapionatit me skuadren e KF Vllaznimit, ndeshje e cila u luajt ne Struge ne stadiumin e Vllaznimit perfundoj me fitoren e skuadres tone me rezultat te pergjithshem 2-3.

Per skuadren tone shenuan: Besart Dauti, Istref Emini dhe Mirson Asani. Ne kete ndeshje skuadra jone shenonte e pare por kundershtaret arriten dy her ta barazojne rezultatin.

Duhet te theksohet se ne kete ndeshje mungonte Artan Shaqiri dhe Valon Ismaili, per kete te fundit thuhet se eshte larguar nga skuadra per shkak se eshte zemruar se nuk eshte zgjedh si lojtari me i mire i KF Lirise por eshte zgjedh Valdrin Ymeri. Gjithashtu nje gje shum e rendesishme ishte edhe paraqitja e portierit te ri Fitim Dalipi nga fshati Kalisht icili beri nje perfomance te shkelqyer duke i lene keshtu anash problemet toma shum te medha qi i kishim ne porte.

Mbas kesaj fitore skuadra jone duket se ka marr me shume vetbesim dhe eshte e gatshme per javen e ardhshme ku do te perballet ne stadiumin e Napredokut me skuadren e TP Petrollit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s