Sot KF Liria pret Mogillen ne terenin vendas


Sot duke filluar qe nga ora 16:00 ne Stadiumin e Ladorishtit KF Liria do ta zhvilloje ndeshjen e XXVI ne Ligen e trete Jugperendimore te Maqedonise edhe ate kunder nje kundershtari shume te veshtire sic eshte Mogilla ecila per momentin mbane poziten e 3-te ne renditjen tabelare me 45 pike te grumbulluara nje me pake se Leshani i vendit te dyte dhe ne kete ndeshje do te kerkojne qe me cdo kushte te arrijne nje rezultat pozitiv e cila do ti ndihmoj shume atyre per te qene sezonin e ardhshem ne Ligen e dyte, por nga ana tjeter skuadra jone  ne gjysmen e dyte te sezonit  deri me tani nuk ka bere asnje fitore ne terenin vendas dhe kete ndeshje e sheh si ideale per ta ndaluar ate seri dhe per te marre tre pike shume te vlevfshme te cilat do ti ndihmojne shume ne garen per mbijetese.

Ndeshjet e tjera jane keto:

Java:XXVI Data:28/29.04 Ora: 16:30

Ndeshja

Rezultati

Novaci

Pitu Guli

Podmoqani

Vardino

Prespa

Rabotnik

KF Liria

Mogilla

Kravari

Mazatar

Dobrushevo

Karaorman

Poeshevo

Veleshta

TP Petroll

Vllaznimi

Mlladost

Leshani

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s