Kf Liria mposht Kareormanin


KF Liria sot ka arrit qe ti marri piket e para jasht fushes se saj edhe ate duke e mposhtur me rezultat 1-2 skuadren strugane te Karaormanit.

Ka qen nje ndeshje ku ekipi jone ka zhvilluar loje te bukur dhe ka kontrolluar krejtesisht lojen.

Te paret ne avantazh erdhen vendasit e Karaormanit mire po golin e tyre e reduktoj Vezir Shaqiri duke shenuar nge pika e bardhe. Ne vazhdim te lojes ekipi jone shenoj edhe nje gol tjeter kesaj here me  ane te Valon Ismailit.

Pas kesaj fitore ekipi jone eshte ngjitur ne vend te 11 me 21 pik te grumbulluara aq sa kane edhe Kravari dhe Vardino te cilet zen vendet e 10 respektivish 9.

Ndeshjen e ardhshme

Advertisements

One thought on “Kf Liria mposht Kareormanin

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s