Liga e trete e Maqedonis


Perballjet e xhiros se 14-te ne Ligen Rajonale te Maqedonise Jugperendimore kane nxjerr keto rezultate: Skuadra jone KF Liria ka bere nje hap te madh duke e mposhtur ne shtepi skuadren e Veleshtes me rezultat 3-2 fal nje hetriku te Valon Ismailit. Pas kesaj fitore skuadra jone eshte ngjit tre vende ne renditjen tabelare dhe mban poziten e 12 me 15 pik te grumbulluara dy me pak se skuadra tjeter strugane Vllaznimi i cili dje eshte mposhtur po me rezultat 3-2 nga skuadra e Kravarit dhe per momentin mban poziten e 11-te. Nderkaq ndeshja qe mbante epitetin e kryendeshjes mes Novacit dhe Karaormanit nuk eshte zhvilluar dhe shkaqet ende nuk i dime. Nje hap te madh para ka ber edhe skuadra e Leshanit duke e mundur me rezultat 3-4 skuadren e Leshanit dhe tash gjendet ne poziten e dyte me 30 pik te tubuara por me nje ndeshje me shume nga Karaormani. Ne ndeshjen ku perballeshin dy skuadrat te cilet lufojn per mbijetes Mlladosti dhe Dobushevo vendasit kane arrit te marrin tre pik duke fituar me rezultat 6-3 dhe tash mban poziten e 17 me 10 pik te fituara aq sa ka Veleshta e vendit te 18 dhe Mazatari i vendit te 16.

Prespa fiton kunder TP Petrollit me rezultat 1-0, me te njejtin rezultat eshte mbyll edhe takimi mes Mogilles dhe Pitu Gulit, te shtunen Rabotniku ka mposhtur Vardinon me rezultat 3-7 ndersa Podmoqani ka mposhtur Poeshevon me rezultat 1-0

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s