Liga e trete e Maqedonise


Ndeshjet e zhvilluara dje ne kuader te xhiros se 13- te ne Ligen Regionale te Maqedonise Juglindore ka nxjerr keto rezultate:

Ne Struge Vllaznimi ka mposht skuadren tone me rezultatin e pergjithshem 3-2, Veleshta ne terenin vendas eshte mundur me rezultat te ngusht nga Novaci 1-2 kurse skuadra tjeret e Struger Karaormani ka marr tre pik te plota duke e dekllasuar Mlladostin me rezultat te pergjithshem 5-1, rezultatet e tjera jane keto:

Poeshevo – TP Petroll 2-1, Mogilla – Prespa 1-0, Pitu Guli – Mazatar 3-0, Leshani – Rabotnik 5-2, Vardino – Kravari 3-3,  dhe Dobrushevo – podmoqani 2-1.

Edhe mbas javes se 13- te Vazhdon te udheheq Novaci me 35 pik te grumbulluara 6 me shume se Karaormani i vendit te dyte me 29 pik i ndjekur nga Leshani dhe Mogilla te cilet kane nga 27 pik dhe zejne vendin e dyte respektivisht te tretin.

Skuadra jone pas asaj humbje nga Vllaznimi ka humbur nje pozit ne renditjen tabelare dhe tash gjendet ne poziten e 15 me 12 pik te tubuara aq sa ka edhe Vardino i vendit te 14-te.

Vllaznimi nuk ka ndryshuar ne renditje dhe mban vendin e 10 me 17 pik aq sa ka edhe Kravari i vendit te nente, kurse Veleshta ndan vendin e parafundit me Mazatarin me nga 10 pik te tubuara.

Ndeshja e radhes per skuadren tone do te zhvillohet te djelen ne terenin vendas edhe ate kunder skuadres se Veleshtes,

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s