Dueli strugan i takon KF Vllaznimit


Ndeshja e luajtur sot ne Struge mes skuadres vendase Vllaznimit dhe ekipit tone KF Liria ka perfunduar me rezultatin e pergjithshem 3-2 ne te mire te ekipit vendas te KF Vllaznimit.

Ndeshja filloj mjaft mire per skuadren tone duke krijuar disa raste dhe duke shenuar nje goll me ane te Valon Ismailit por qe ky gezim nuk zgjati shume per skuadren tone pasi qe disa minuta me vone u ndeshkuam, ne vazhdim te lojes perseri gjithcka fliste per ne duke e kontrolluar ndeshjen ne mesfush por pa mos krijuar asnje rast shenimi deri se 10 minuta pa mbaruar pjesa e pare nje pasim i mir nga selo gjeti te vetem Valonin icili goditi me te paren dhe mposhti portjerin kundershtar. Pas ketij golli historia u perserit me lojtaret e skuadres vendase te cilet perseri pas pak minutave barazuan rezultatin.

Me rezultatin 2-2 perfundoj pjesa e pare.

Pjesa e dyte filloj me ritem te njejte ku skuadra jone kontrollonte me mir topin por qe ishin lojtaret kundershar ata qe shenuan dhe te kryesojn per here te pare ne kete takim dhe per ti arketuar keshtu tre piket e radhes duke i bere gjithsej 17 ne total 5 me shum se skuadra jone e cila per momentin ka vetem 12 pik te tubuara.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s