Neser Vllaznimi – KF Liria


Neser duke filluar nga ora 14:00 do te zhvillohet perballja e shume pritur mes dy skuadrave nga Struga Vllaznimit dhe skuadres sone KF Liria, ndeshja do te zhvillohet tek stadiumi i Vllaznimit. Per momentin skuadra e Vllaznimit eshte mbi ne me 14 pike te fituara dhe ze poziten e 10 perkunder ekipit tone me 12 pik dhe qe ze vendin e 12- te ne renditjen tabelare.

Skuadra jone ne kete ndeshje vine pas asaj fitore te veshtir ne terenin vendas kunder Vardinos kurse Vllaznimi mbas asaj humbje te thelle me rezultat 4-1 si mysafir i Novacit.

Ne ndeshjet e tjera te kesaj jave vecojme: Veleshta – Novaci, Karaorman – Mlladost, Mogilla – Prespa, Pitu Guli – Mazatar, Leshani – Rabotnik,  Vardino – Kravari, dhe Dobrushevo – Podmoqani.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s