KF Liria humbet edhe ne shtepi!


Seria prej tre fitore radhazi ne shtepi mori fund per KF Lirin pasi qe sot u mposhten ne menyre te turpshme prej skuadres se Mazatarit ne rezultat te pergjithshem 1-3.

Ne kete ndeshje per skuadren tone per shkaqe demtimi mungonte Veton Lumani dhe Selo, ndersa ne loje u inkuadruan Dhurim Ismaili, Meriton Memeti, Lirim Memeti, Valdrin Ymeri, Dula, Artan Shaqiri, Fitim Asani, Diar Selimi, Valon Ismaili, Gone dhe Veton Arifi.

Ndeshja foli gjithcka per ne ne fillim, kontrollonim topin dhe krijuam shum raste por asnjeren nga ata nuk arritem ti shfytezojm sic duet, raste te pastra jane humbur kryesisht nga Veton Arifi i cili ne minuten e 20 te ndeshjesh u gjend i vetem para portjerit por gjuajtja e tij e dobet perfundon ne duart e portjerit kundershtar, te tilla raste shpordoroj edhe Artan Shaqiri dhe Valon Ismaili te cilet zhvilluan nje ndeshje tejet te dobet.

Normalisht kur nuk shenon peson, u ndeshkuam ne fundin e pjeses se pare me nje gjuajtje prej afer 40 metra ku protagonist ne marrjen e ketij golit ishin edhe gabimet tash me te perseritua loj per loje te portjerit tone Dhurim Ismaili.

Pjesa e pare perfundon 0-1. Ne fillim te pjeses se dyte u ndeshkuam perseri dhe pas marrjes se golit te dyte ra krejtesisht koncentrimi ne skuadren tone dhe pothuajse as edhe dy pasime nuk munden ti bejne. Goli i trete i miqve erdhi pas atij gabimi te Mirson Ismailit i cili ne kete ndeshje u aktivizua ne vend te Meriton Memetit.

Shpesojm qe kjo ndeshje te mos perseritet me dhe skuadra ta marri veten dhe te filloj te fitoj.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s