KF Liria merr tre pike edhe kunder Kravarit


KF Liria duket se po kalon nje forme mjaft te mire ne terenin vendas, ket gje ata e treguan edhe sote me perballjen kunder Kravarit duke e mposht kete skuader me rezultatin e pergjithshem 2-1, ishte kjo fitorja e trete radhazi per ekipin tone ne ndeshjet e zhvilluara ne shtepi.

Per kete ndeshje u aktivizuan:

Dhurim Ismaili, Meriton Memeti, Lirim Memeti(Osman Osmani), Valdrin Ymeri, Veton Lumani; Selo, Artan Shaqiri, Diar Selimi, Gone (Besart Dauli), Valon Ismaili dhe Veton Arifi.

Fillimi i ndeshjesh nuk mund te thuajsh se ishte aq i mir per skuadren tone kjo edhe nga fakti se per pak minuta loje ishim te detyruar te bejme dy zevendesime, dy lojtaret qe luanin per here te pare Gone dhe Lirim Memedi u larguan per shkaqe demtimi nga loja per tja len vendin Besart Dauti dhe Osman Osmani.

Nga mesi i pjeses se pare Valon Ismaili doli i vetem para portjerit por u ndalua ne menyre te pa lejuar nga ana e portjerit kundershtar, ndalimi i te cilit i kushtoj karton te verdh por njekohesisht edhe penallti per skuadren tone te cilin me se miri e shfrytezoj Artan Shaqiri. Mbas golit te realizuar skuadra jone e mori krejtesisht ne kontroll ndeshjen por per fatin ton te keq ne fundin e pjeses se pare u desh nje gabim trashanik i portjerit tone dhe mysafiret barazuan ndeshjen ne 1-1, me ket rezultat mbaron pjesa e pare.

Ne pjesen e dyte skuadra jone hyri me e motivuar dhe shum me e organizuar, carkullimi i topit kryeshte ne meyre shume te mire vecanersisht nga treshja Selo- Artan – Diar, por nuk duet harruar dhe mbrojtjen te udhehequr nga dyshja  Valdrin – Veton te cilet ishin te pakalueshem. Me kete loje skuadra jone rijot shume raste por qe nuk arriti dot ti shfytezoj asnjeren nga keto. Ne pjesen e dyte nga ndeshja u largua Veton Arifit per ti len vendin Istref Eminit, me hyrjen e tij loja jone u permirsua edhe me shume mire po krosimet e tij nga ana e djatht nuk i shfytezoj Besart Dauti.

Per vulosjen e fitores sone u kujdes lojtari jone me i mire Artan Shaqiri i cili pasi shpartalloj te gjith mbrojtjen kundershtare e kishte shume te lete per ta quar topin ne rrjeten kundershtare dhe per ti dhen tre pik te arta skuadres sone.

 

Advertisements

3 thoughts on “KF Liria merr tre pike edhe kunder Kravarit

  1. Ju Lumt djema ashtu duhet fitore nga te shkoni dhe cin ta prisni ju lumte kemba po de kisha deshir si heren e kaluer te pakten do video te shofim nga pjesa e lojes qe e luen qe ta hekim merakun pak 😉 suksese te me tutjeshme rrespekt Nga Zvicra e mallkuer 😉

    • Ic mos u merzit ylli se edhe videot i kemi por per fat te keq nuk kam arritur ta marr te gjith lojen por vetem momentet me te mira ne pjesen e pare si dhe golin e par, do ti vej ndoshta sente.

  2. po po mjafton kcdo loj keshtu te pakten po tju ipet mundesia beni dhe gjith lojen 😉 po edhe keshtu super prej gjith lojes nga 10 min te pakten shofim dhe kenaqemi ne qe jemi jasht flm dhe njer respekte dhe shum suksese ne qofte se mberrim simjet ne mot klubi do ket nje supriz te madhe qe nuk e tregojm ne nga jasht do e lejm supriz ne qofte se ypim me lart 😉 suksese dhe njer

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s