Java e 6 ne Ligen e trete te Maqedonise


Java e 6 ne ligen e trete te Maqedonise ka sjell fitoren e trete per ekipin tone KF Liria i cili tash ndodhet ne poziten e 9 me 9 pike te fituara.

Derbi strugan mes Karaormanit dhe Vllaznimit ka perfunduar me rezultatin 3-1 ne te mir te vendasve te cilet edhe me tej mbajne poziten e dyte me 16 pike te grumbulluara, dy me pak se kampioni Novaci dhe kater me shum se vendi i trete Leshani, kurse ekipi i Vllaznimit mban poziten e 14 me 4 pike te grumbulluara. Skuadra tjeter strugane Veleshta eshte mundur me rezultat te thell prej 6-2 ne udhetim ne Prespe kunder skuadres me te njejtin emer dhe tash mban poziten e 12 por me nje ndeshje me pak. Java e gjashte ne kete lig do te mbyllet neser me perballjen mes Podmoqanit dhe Mogilles.

Rezultatet e tjera jane keto:

Dje : Poeshevo – Leshani 1-4 dhe Novaci – Rabotnik 3-0

Sot Dobrushevo – Vardino 3-2, TP Petroll – Pitu Guli 2-1, Mlladost – Mazatar 3-2,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s