KF Liria ka arrit te marr tre pik kunder Prespes


Skuadra jone ka arrit sot mbas dite qe te grumbulloj edhe tre pik te tjera ne terenin vendas  edhe pse me veshtiresi te medha, viktim e skuadres sone kesaj here ishte skuadra e Prespes.

Perkunder fitores skuadra jone gjat gjith lojes ka treguar nje ndeshje mjaft te dobet dhe te mjerueshme e sidomos ra shum ne sy forma mjaft e dobet e Vezir Shaqirit, Artan Shaqirit dhe Valon Ismailit.

Ishim ne te cilet kaluam ne avantazh me ane te Diar Selimi prej fillimit te ndeshjes, mbas ketij goli skuadra jone e kontrolloj krejtesisht ndeshjen duke mos i lejuar kundershtarit te krijoj asnje rast.

Ne mesin e pjeses se pare Valon Ismaili humbi nje rast mjaft te mir per ta dyfishuar rezultatin, ai pasi kaloj nje lojtar kundershtar por dhe portjerin u gjend i vetem para portes por ne momentin vendimtar u ngatrrua dhe topi i iku prej kembe, pas ketij rasti te humbur ra disi ritmi i skuadres sone dhe kjo rezultoj me barazimin e rezultatit nga skuadra mysafire. Pjesa e pare perfundoj 1-1.

Pjesa e dyte ishte pjesa kur skuadra jone vuajti me se shumti edhe pse krijoj disa raste te pastra per gol me ene te Valon Ismailit, icili nuk arriti te shenoj edhe pse dy tre her u gjend i vetem para portjerit.

Nga loja u larguan Vezir Shaqiri dhe Veton Arifi per tja len vendin Besart Dauti dhe Osman Osmani, ishte pikerisht ky i fundit i cili ja dhe tre piket skuadres sone ne minuten e fundit te ndeshjesh pas asaj rremuje ne gjashtembedhjetshen e kundershtareve.

Per ne kete ndeshje u aktivizuan:

Dhurim Ismaili

Mirson Ismaili ( Fatmit Selmani)

Veton Lumani

Valdrin Ymeri

Dule

Selo

Vezir Shaqiri (Besart Dauti)

Artan Shaqiri

Diar Selimi

Valon Ismaili dhe

Veton Arifi (Osman Osmani)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s