Shorti Champions, Milan kundër Barçës, Bajerni ndaj Sitit


Në orën 18:00, në Monako, u përcaktua rruga që do të ndjekin 32 skuadrat pjesëmarrëse drejt finales së Mynihut Milani do të luajë përballë Barcelonës, ndërsa Bajerni i Mynihut është vendosur në grupin e ferrit, pas shortit të hedhur gjatë pasdites së sotme në Monako. Gjermanët, në stadiumin e të cilëve do të luhet finalja e këtij sezoni, përballen me Mançester Sitin, Vilarealin dhe Napolin, në këtë raund të parë. Përballje të tjera interesante brenda grupeve do të jenë ato Real Madrid-Lion, Valencia-Çelsi dhe Arsenal-Borusia Dortmund. Grupet e Champions League 2011-12

Grupi A 
BAJERN MYNIH
VILAREAL
MANÇESTER SITI
NAPOLI

Grupi B 
INTER
CSKA MOSKË
LILË
TRABZONSPOR

Grupi C
MANÇESTER JUNAITED
BENFIKA
BAZEL
OTELUL GALATI

Grupi D 
REAL MADRID
OLIMPIK LION
AJAKS
DINAMO ZAGREB

Grupi E 
ÇELSI
VALENCIA
BAJER LEVERKUSEN
GENK

Grupi F 
ARSENAL
OLIMPIK MARSEJË
OLIMPIAKOS
BORUSIA DORTMUND

Grupi G 
PORTO
SHAKHTAR DONETSK
ZENIT SHËN PJETËRBURG
APOEL NIKOSIA

Grupi H 

BARCELONA
MILAN
BATE BORISOV
VIKTOR PLZEN

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s