KF Liria fiton pikët e para


Pas dy ndeshjeve te para zhgënyese KF Liria më në fund ka arrit të vij tek fitorja edhe ate kundër skuadrës së Mlladostit në terenin vendas me rezultat të përgjithshëm 3-0

Në këtën ndeshje u aktivizuan:

Besfort Asani

Mirson Ismaili

Meriton Memeti

Valdrin Ymeri

—————-

Vezir Shaqiri

Fitim Asani (Egzon Asani)

Artan Shaqiri

Valon Ismaili

Besart Dauti (Osman Osmani)  dhe

Veton Arifi (Veton Lumani)

Ndeshja filloj me nje kontroll të plot nga skuadra jonë por edhe për kundër kësaj përsëri nuk mundëm ta gjejmë rrugën e rrjetës, pjesa e parë u mbyll pa u prekur rrjetat dhe duke lënë gjurmët e shum rasteve të humbura nga skuadra jonë.

Pjesa e dytë përsëri flet për në por ndryshe nga pjesa e parë tash arritëm që të shënojmë dhe goli mban firën e Valon Ismail-it, mbas shënimit të golit skuadra jonë u çlirua dhe kjo solli dhe dyfishimin e rezultatit por kësaj ere me një tjetër autor Artan Shaqiri. Ishte pikërisht ky i fundit që pati rastin të shënohet për er te dytë por kësaj here më i suksesshëm doli portieri kundërshtar.

Për ta vulos fatin e këtij takimi u kujdes në minutën e fundit Valon Ismaili ici pasi u gjend i vetëm para portjerit nuk e pati aspak të vështir për të shënuar.

Mbas kësaj fitore KF Liria më në fund ka arrit të vij deri tek pikët e para që shpresoj të shumohen akoma dhe më shum në javët në vazhdim.

Për kët ndeshje i kemi marr momentet më të mira të cilat do ti publikojmë më von. Ju faleminderit.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s