Zyrtare: Fabregas në Barcelonë


Klubi anglez Arsenal ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me klubin e Barcelonës për një transferim të mesfushorit Cesc Fabregas në Camp Nou. Edhe Barcelona ka konfirmuar gjithashtu këtë marrëveshje, ndërsa lojtari pritet që testet mjekësore t’i bëjë të hënën.

“Ne kemi qenë të qartë se nuk dëshirojmë ta largojmë nga klubi Fabregasin,”tha trajneri i Arsenalit Arsene Wenger për faqen zyrtare të klubit. “Megjithatë, ne e kuptojmë dëshirën e Fabregasit për t’u larguar drejt Barcelonës dhe tashmë klubi ynë ka pranuar një ofertë nga Barcelona. Ne falenderojmë Fabregasin për kontributin e tij në Arsenal dhe i urojmë atij sukses në të ardhmen.”përfundoi Wenger.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s