Liga e trete e Maqenonis


Perkunder humbjes se skuadres sone KF Liria, skuadrat e tjera nga Struga qe garojne ne kete kompeticion kane dal me te suksesshme, vecojm ketu fitoren prej 4-1 te Vlaznimit kunder skuadres se Leshanit por dhe fitoren e Veleshtes kunder Pitu Gulit me rezultatin 2-0, ndersa skuadra tjeter strugane Karaormani nuk ka arritur te shkoj me lart se nje barazim 1-1 ne terenin vendas kunder skuadres se Mogillas. Nje lajm i mir per skuadren tone eshte humbja ne terenin vendas te kundershtarit tone te arshem Mlladosl kunder skuadres se Novacit me rezultat 0-2.

Ndeshjet e tjera te kesaj jave jane keta:

Java  II 14.08 17:00           Ndeshja Rezultati 
same Vllaznimi         – Leshani  4 – 1
same Podmoqani     – K.F. Liria  2 – 0
same Prespa         – Vardino  4 – 0
same Veleshta          – Pitu Goli  2 – 0
same Karaorman        – Mogilla  1 – 1
same Dobrushevo          – Mazatar  5 – 3
same Poeshevo        – Rabotnik  3 – 0
same T.P. Petroll        – Kravari  0 – 3
same Mlladost          – Novaci  0 – 2
 

Mbas dy javeve te zhvilluara ne kete lig kryesone Kravari me 6 pik po aq sa ka edhe Novaci i vendit te dyte, ne vendin e dyte renditet Prespa me 4 pik po aq sa kane edhe Vllaznimi, Karaormani dhe Mogilla, Veleshta renditet ne vednin e 13 me 3 ndersa kuadra jone renditet ne vendin e parafundit me as nje pike te fituar.

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s