Real – Barcelona, formacionet zyrtare


Tani e përditshmja spanjolle “Marca” i ka publikuar formacionet zyrtare mes Real Madridit dhe Barcelonës. Gjithçka do të fillojë në orën 22:00 sfida më e rëndësishme e sezonit të ri futbollistik.

Dy rivalët e përhershëm të Spanjës do të përballen sonte në Santiago Bernabeu në orën 22:00 për të vendosur rreth Superkupës së Spanjës.

Barcelona e mposhti Real Madridin në Ligën e Kampioneve pasi gjendeshin në çerekfinale.

Real Madridi e mposhti Barcelonën në finalen e Kupës së Spanjës me një gol të Cristiano Ronaldos duke triumfuar në ndeshjen e vetme që ato kanë pasur me njëri-tjetrin.

Ja formacionet zyrtare të bëra publike nga të dy trajnerët:

Real Madridi (4-2-3-1):Casillas(c), Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo, Khedira, Alonso, Di Maria, Ozil, Ronaldo, Benzema.

Rezervat e Realit:Higuain, Kaka, Varane, Albiol, Adan, Callejon, Coentrao, Arbeloa, Jesus.

Barcelona (4-3-3):Valdes, Abidal, Pique, Macherano, Alves, Busquets, Iniesta, Xavi (c), Villa, Messi, Pedro

Rezervat e Barcelona:Sanchez, Keita, Afellay, Montoya, Fontas, Thiago, Santos, Adriano, Maxwel, Pinto.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s