Fabregas shtyn fluturimin për në Barcelon


Të dhëna nga Sky Sports bëjnët të ditur se Barcelona i ka kërkuar Fabreagsit të qëndroj në Angli deri sa të përfundoj ndeshja e parë e Super Kupës kundër Realit të Madridit.

Saga e  transferimit të Fabregas më në fund përfundoj , kapitenin e Arsenalit e ndajnë momente për të nënshkruar me Barcelonën.

Fabregas duhej udhëtuar sot për  në Barcelonë, ku  është dashur  të finalizoj transferimin për të cilën katalanasit do të duhet të paguajnë  35 miljon stërlina.

Por sipas mediave britanike, Pep Guardiola i ka thënë Fabregas për shtyr fluturimit.

Fabregas nuk është në listën e Arsenalit për ndeshjen e hapjes së Premier League dhe pritet që shumë  shpejti të nënshkruajë një kontratë pesë vjeçare me Barcelonën.

Marrëveshja duhet të finalizohet këtë fundjavë dhe pritet që Fabregas të hënën  të udhëtoj për në Barcelon.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s