KF Liria dështon në ndeshjen e parë


KF Liria është mundur ne terenin vendas nga skuadra e TP Petrollit me rezultatin 2-3.

Edhe per kunder lojes shume te mire nga lojtaret tane, skuadra jone perseri nuk ka arritur qe te nxjerr as edhe nje pik nga kjo perballje.

Te paret qe kaluan ne avantazh ishin mysafiret te cilet shenuar pas nje gabimi te portierit tane Besart Dauti. Pjesa e pare u mbyll me kete rezultat.

Duke filluar pjesa e dyte u desh nje shperthim i lojtarit tane me te mir Artan Shaqirit icili goditi nga jasht zones se rrezikshme dhe parazoj rezultatin, pas ketij goli skuadra jone e administroj krejtesish lojen por nuk arriti ti shfytezoj rastet e dhena dhe me pas erdhi ne shprehje teori “Kur nuk shenon peson” dhe u ndeshkuam perseri dhe perseri nga nje gabim i portjerit. per 2-2 u kujder Veton Lumani nga fundi i ndeshjesh dhe u duk se cdo gje mbaroj me rezultat te barabart por nuk mendonin keshtu mysafiret te cilet ne minutat e fundit shenuan per rezultat te pergjithshem 2-3.

Ne ket loj u aktivizuan: Besart Dauti, Valdrin Ymeri, Veton Limani, Ariz Zyberi (Meriton Memeti), Etem Etemi(Osman Osmani), Egzon Asani, Fitim Asani, Vezir Shaqiri, Artan Shaqiri dhe Besi(Zafo).

Ne ndeshjet e tjera jan arrit keta rezultate:

Младост (ЦД)Младост (ЦД)ПреспаПреспа3 – 3  ;Новаци 2005ПодмочаниПодмочани3 – 0  Лирија (З)Лирија (З)Таленти Пуцко ПТаленти Пуцко П2 – 3  КравариКравариПоешевоПоешево3 – 0  РаботникРаботникДобрушевоДобрушево3 – 0 МазатарМазатарКараорманКараорман0 – 1  Могила Би МилкМогила Би МилкВелештаВелешта4 – 0  Питу ГулиПиту ГулиВлaзними (С)Влaзними (С)2 – 2  ЛешаниЛешаниВардиноВардино5 – 3


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s