Fabregas do paguaj per tu transferuar te ekipi i tij i endrrave ..


Pas mbledhjes se Arsene Wenger dhe bordit te skuadres se tije , ata kan vendosur ta leshojne Fabregasin ne drejtim te Barcelones , por kjo do ndodh vetem nese paguhet shuma e caktuar qe kerkon Arsenali . Ndersa Barcelona edhe kjo e fundit e ka caktuar nje shume ne te cilen eshte dallimi 5-6 Milion € , dhe Fabregas ky i cili do me ngulm te transferohet tek Barcelona , ka thene qe do i paguaj vete ato 5 Milion € qe te transferohet tek ekipi i tij i endrrave ..

Pas dy muaj negociatave , klubi i ka vene nje shume prej 29 Milion € , plus bonuse dhe sponzoret . Qe ne pergjithesi te gjitha bashke bejne 35 Milion €  , por Arsenali kerkon 40 Milion € , kjo differenca 35 – 40 , qe eshte 5 Milion € , Fabregas do ta paguaj vete ..

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s